דואר מהיר: מה משפיע על מחיר משלוח חבילה וכיצד ניתן להוזיל מחיר זה?

מתכננים להשתמש בשירותי דואר מהיר אבל לא בטוחים כמה יעלה השירות? תופתעו לגלות, אך מחיר המשלוח מורכב לא רק מפרמטר אחד או שניים אלא משישה פרמטרים שונים: גודל החבילה, משקלה, זמן השילוח, נקודת המוצא והיעד, השעה שבה הגעתם על מנת לשלוח את החבילה וחברת השליחויות שבעזרתה בחרתם לבצע את השירות. אז איך תוכלו להוזיל עלות משלוח חבילה בארץ בשלוש דרכים פשוטות?

מן הזמנת השליח: שלחו את החבילה בשעות הבוקר

לכאורה איזה הבדל אמור להיות בין חבילה שהגיעה לנקודת המוצא בשעות אחר הצהריים לבין חבילה שהגיעה לנקודה זו בשעות הבוקר? מסתבר שאם אתם מבצעים את המשלוחים בשעות הבוקר, מחירי החבילות עשויים להיות זולים יותר. הסיבה לכך היא שחלק מהחברות הלוגיסטיות מבצעות משלוחים במהלך היום ליעדים קרובים ומסוגלות להוסיף את החבילה שלכם ליעד זה. לכן, אם אתם מעוניינים להזמין שליח אליכם – נסו לבצע זאת מוקדם ככל האפשר. אם אתם חייבים להזמין את השליח בשעות אחר הצהריים – מומלץ לגלות גמישות בשעה שבה תרצו שהמשלוח שלכם יגיע ליעדו.

הסבלנות משתלמת: לא כל החבילות חייבות להגיע באותו יום

כאשר אתם מבצעים משלוח בדואר אינכם מצפים בדרך כלל שהחבילה תגיע עוד באותו היום, גם אם אתם שולחים את החבילה או את המעטפה שלכם באותה העיר. באותה מידה, דואר מהיר אינו חייב להתבצע באותו היום. אם אתם יכולים להשתמש בחברת שליחויות ולבצע את המשלוח ביום שאחרי או אפילו תוך 48 שעות – תגלו כי מחיר המשלוח יורד בצורה משמעותית. זאת משום שאתם מעניקים לחברת השליחויות הזדמנות לבצע מספר משלוחים ליעדים קרובים במקביל ובאותו זמן על ידי אותו השליח. כך מתאפשר להוזיל את המשלוח על ידי חיבור של כמה משלוחים במקביל – ואף אתם כצרכנים זוכים להנחה ניכרת.

צמצמו את גודל החבילה

פרמטר נוסף המשפיע על מחיר החבילה הוא הגודל שלה. אף על פי שיש לרבים נטייה להוסיף מגוון רחב

של מוצרים בתוך אותה הקופסה – לעיתים משתלם יותר דווקא לחלק את החבילה לשתי קופסאות קטנות יותר. נוסף על כך, לא תמיד אתם זקוקים לכל הקלקרים, הניילון והפצפצים שהוספתם בתוך הקופסה, אלא להפך – לעיתים כך אתם רק מגדילים את נפחה. כאשר החבילה קטנה יותר ניתן לבצע משלוחים רבים על ידי קטנוע (במקום ברכב) וכך עלויות המשלוח עשויות להיות נמוכות יותר. בהקשר זה נזכיר כי גם משקל החבילה עשוי להיות פרמטר המשפיע על המחיר ואם אתם שולחים מספר מוצרים כבדים גם אותם כדאי לעיתים לחלק למספר חבילות קטנות יותר.

לסיכום, כאשר אתם מתכננים ביצוע של שילוח מוצרים שונים ברחבי הארץ, כדאי לקחת בחשבון פרמטרים כמו גודל החבילה, הזמן שבו הזמנתם את חברת השליחויות על מנת לבצע את השירות וכן הדחיפות שבה אתם רוצים שהחבילה תגיע ליעדה. לפעמים, במקרים דחופים מאוד, אין ברירה ויש לבצע משלוח דחוף לאותו היום; אך במקרים רבים תגלו כי משתלם יותר לכם (או ללקוחותיכם) להמתין 24 שעות נוספות ולבצע את המשלוח במחיר אטרקטיבי יותר. בחנו היטב את המוצרים שאתם עומדים לשלוח וגלו אם נכון יותר לחלק אותם בצורה שונה או אפילו לשלוח חלק מהמוצרים באותו היום ואחרים רק לאחר 24 שעות.

סגירת תפריט
Call Now Button
שינוי גודל גופנים
לתיאום משלוח

מלאו את הפרטים הבאים ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם